Home page > Aktuality > Cvičení Stolzer Wettiner

Cvičení Stolzer Wettiner

Od 16. dubna se 36 příslušníků 44. lehkého motorizovaného praporu doplněných o čtyři specialisty ze 13. dělostřeleckého pluku účastní dvoutýdenního velitelsko-štábního cvičení s názvem STOLZER WETTINER, které probíhá ve vojenské základně MTA Wildflecken v SRN. Dále je přítomen rozhodčí z Univerzity obrany v Brně.

Jedná se o velitelsko-štábní cvičení za využití počítačové simulace KORA, jehož cílem je sladit činnosti štábů, prověřit stálé operační postupy a zdokonalit nastavení informačního toku v rámci řízení boje v mezinárodním prostředí v různých systémech velení a řízení (FISH - SRN, SITAWER - LITVA).

 Námětem cvičení je řešení krize mezi imaginárními státy Altraverdo a Obsidia, kdy se diktátorsky vedený stát Altraverdo snaží usurpovat část území státu Obsidia. Napětí vzrůstá a vlivem vzniklé situace, kdy z pohraničí prchá čím dál více obyvatel, hrozí humanitární krize. O pomoc s řešením vzniklé situace jsou požádány státy Severoatlantické aliance. 44. lehký motorizovaný prapor je zařazen do sestavy 37. mechanizované brigády a na hlavním směru útoku blokuje postup nepřítele tak, aby byly Altraverdské síly nasměrovány do prostoru ničení, ve kterém budou následně zničeny protiútokem spojeneckých sil.

Ve druhé části cvičení, bude probíhat operace s podobným scénářem avšak na východě státu Obsidia. Tato operace bude taktéž vysoké intenzity se zkráceným plánovacím procesem.

Cvičení Stolzer Wettiner řídí osobně velitel 37. mechanizované brigády (Panzergrenadierbrigade 37 „Freistaat Sachsen“) brigádní generál Ruprecht Horst von Butler. Přítomen cvičení je i velitel 10. obrněné divize generálmajor Bernd Schütt.

Fotogalerie

Nahoru