BOJOVÁ SOUTĚŽ DRUŽSTEV

dsc_7806.jpg
  • 24.6.2020
  • Jiří Vild

V rámci červnového výcviku jednotek po nucené pauze z důvodu opatření proti COVID-19 se na Cvičišti Jindřichův Hradec odehrála bojová soutěž družstev 3. motorizované roty.

 

Čtyřdenní výcvik 3. motorizované roty začal pěším přesunem, po kterém následoval výcvik v taktice, pokračoval bojovou hrou družstev a byl zakončen ostrými střelbami na Pěchotní střelnici Kunžak-Lomy. Vrcholem tohoto výcviku bezesporu byla bojová soutěž družstev. Zde vojáci zúročili své dosavadní znalosti a zkušenosti.

 

Této soutěže se zúčastnilo celkem devět týmů po sedmi. Vojáci soutěžili v různých disciplínách jako např. v manipulaci se zbraní, taktice družstva, ošetření zraněného v boji (tzv. CLS – Cobmat Life Saver), plavání se zbraní a další. Během soutěže tak museli prokázat svou šikovnost, vytrvalost, houževnatost a týmovou spolupráci.

 

Velitel 3. Motorizované roty kpt. P. J. o výcviku řekl: „Výcvik jsem připravil tak, abych povzbudil morálku jednotky a motivoval vojáky k lepším výkonům. Hlavním cílem bylo stmelení jednotky. Také jsem si prověřil nové velitele družstev. Abych své vojáky co nejlépe motivoval, vítězné týmy dostaly věcné ceny. Tým, který zůstal poslední, „vyhrál“ po celý následující týden tělocvik se svým velitelem. Vědí, že se mnou se pořádně zapotí.“

Fotogalerie