Kanadou v kanadách

img_20200905_082759.jpg
  • 7.9.2020
  • Jiří Vild

V sobotu 5. září se vojáci jindřichohradeckého praporu zúčastnili pochodu Českou Kanadou v kanadách. Byl to již v pořadí 14. ročník a zúčastnilo se ho celkem 116 lidí včetně žen a dětí. Každý účastník pochodu měl možnost vybrat si mezi dvěma tratěmi, každá o délce 20 km a 30 km.

Organizátor pochodu rtm. L. P. o pochodu řekl: „Pochod Kanadou v kanadách je skvělou příležitostí projít se nádhernou přírodou České Kanady a setkat se při tom s přáteli.

K vidění byly i historické uniformy, ve kterých přišli členové Klubu vojenské historie 29. pěší pluk „plk. J. J. Švece“.

Organizátoři na závěr pochodu předali vojákům a členům Klubu vojenské historie pamětní medaile plk. Josefa Jiřího Švece za aktivní a vstřícnou pomoc při organizaci letošního ročníku pochodu.

Pochod Českou Kanadou v kanadách již tradičně organizuje Československá obec legionářská - Jednota br. Stanislava Berana Jindřichův Hradec spolu s Klubem vojenské historie. Náš prapor se na pochodu podílel jak organizačně, tak i účastí vojáků.

Letošní ročník se také konal jako připomenutí 100. výročí založení prvorepublikového "Pěšího pluku 29“, ke kterému se hlásí 44. lehký motorizovaný prapor generála Josefa Ereta.

 

Fotogalerie