Home page > Aktuality > Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata ocenil v úterý 15. září mincí a plaketou za Záchranu lidského života pět vojáků.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata ocenil v úterý 15. září mincí a plaketou za Záchranu lidského života pět vojáků.

„Jsem rád, že zkušenosti, které jste získali během výcviku nebo nasazení, dokážete využít při záchraně lidského života, ať už kolegy nebo dítěte. Svědčí to o tom, že jste na svou práci v armádě dobře připraveni,“ zhodnotil generál Opata.

 

Okolnost, která vyžadovala duchapřítomné a pohotové jednání, se naskytla četaři Michalu Dlugošovi ze 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec. Ve svém volnu během rybaření spatřil v rybníku tonoucího muže. Bez váhání skočil do vody a muže, který byl v bezvědomí vytáhl. Obnovil jeho životní funkce a přivolal záchrannou službu, která na místě zhodnotila, že bez rychlé a správné reakce by tonoucí nepřežil. Dlugoš zúročil svoje zkušenosti z nasazení v zahraniční operaci a kurzu první pomoci v polních podmínkách CLS (Combat Live Saver).

 

Vojáci – hrdinové – se shodnou na tom, že zachránit lidský život je přirozenou povinností každého občana naší země, svými činy se nikde nechlubí a neupozorňují na ně.

Fotogalerie

Nahoru