Setkání rodin příslušníků 44. lehkého motorizovaného praporu

Přivítání velitelem
  • 16.9.2019
  • Jiří Vild

V sobotu 14. září 2019 se uskutečnilo již čtvrté setkání rodin vojáků, kteří byli vysláni do zahraniční operace v Mali (Afrika). Cílem setkání bylo povědět něco o poslání našich vojáků v Mali, kde naši vojáci slouží, jak a co tam prožívají, a vytvořit prostor pro vzájemné setkání rodin.

Program spočíval přivítáním rodin velitelem podplukovníkem Milanem Zvirinským a kaplanem nadporučíkem Drahomírem Frühbauerem, kde následovalo promítání fotografií a krátkých videí s výkladem. Dokonce se podařil i videohovor, kde rodiny měly příležitost rozhovoru s velitelem roty v Mali za náš prapor. Pro hosty bylo připraveno malé pohoštění a v čase oběda byl podáván pravý vojenský guláš, který se srdcem připravili naši kuchaři 44.lmopr. Setkání jsme našim hostům zpestřili prohlídkou ručních zbraní a ukázkou lehkéko obrněného transportéru IVECO, u kterých byla největší přízeň od dětských hostů, ano i děti byly vítanými hosty, pro které byl připraven hrací koutek.

Setkání bylo zakončeno společnou fotografií. Tato akce měla veliký úspěch, která se právě rodinám vojáků velice líbila a sklidila nemalý ohlas.

Fotogalerie