Střelecká soutěž ,,O pohár generála Josefa Ereta"

img_20191010_105954.jpg
  • 15.10.2019
  • Jiří Vild

Ve čtvrtek 10. října v areálu posádkové střelnice Kunžak – Lomy proběhl druhý ročník střelecké soutěže ,,O pohár generála Josefa Ereta". Zúčastnilo se 18 týmů z celé Armády České republiky.

 

 

Soutěžící soupeřili ve dvoučlenných týmech na třech stanovištích. Zde měli příležitost vyzkoušet si tzv. dynamickou střelbu a to jak z útočné pušky CZ 805 Bren, tak i z pistole CZ 75 Phantom. Pravidla soutěže vycházela z pravidel lidové obranné střelby (LOS). Byla však upravena pro potřeby armády.

Jejich úkolem nebylo jen předvést dobrou a přesnou střelbu, ale také i správně reagovat na dané incidenty. Například museli ukázat, že se umí postarat o zraněného kolegu ve vozidle, kterým najeli na výbušninu, a při tom vést obrannou palbu. Snad nejnáročnější bylo stanoviště, kde stříleli po fyzické zátěži. Ta spočívala v intenzivním běhu s 20kg batohem na zádech, po kterém následovala střelba s rychlým střídáním pozic v úseku cca 100m. To vše museli zvládnout v časovém limitu několika minut.

Rozhodčí hodnotili jak týmy, tak i výkony jednotlivců. Našimi želízky v ohni byl jeden tým z druhé pěší roty (2. pr) a čtyři týmy aktivních záloh (AZ). Nejlépe se umístil tým z 2. pr. Obsadil čtvrté místo. Z jednotlivců se za náš prapor nejlépe umístil čet. L. T. z 2. pr.

A kdo obsadil čelní pozice? Z týmů se na prvním místě se umístil tým ze 41. mechanizovaného praporu v Žatci, na druhém tým ze 151. ženijního praporu v Bechyni a na třetím místě tým ze 42. mechanizovaného praporu v Táboře. Z jednotlivců to byl na prvním místě des. V. P. z Tábora, na druhém místě des. P. M. a na třetím des. R. K., oba z Žatce.

Během soutěže panoval sportovní duch a přátelská nálada. Soutěžící měli možnost vyzkoušet si mimo jiné i střelbu na cíle ve vozidle, což není obvyklé. Ačkoli počasí moc nepřálo, všichni byli spokojení s organizací i přípravou střeleckých stanovišť. Už teď se těšíme na další ročník …“, řekl o soutěži rtm. P. K., který na sebe převzal organizaci a průběh celé soutěže.

Fotogalerie