RAPID RIFLES 21!

Vojáci jindřichohradeckého praporu v neděli 19. září zahájili čtrnácti denní taktické cvičení praporu „RAPID RIFLES“ ve Vojenském újezdu Boletice. V poli je rozmístěno více jak pět set vojáků a téměř sto sedmdesát kusů techniky.

Taktické cvičení „Rapid Rifles“ zahájil velitel 44. lehkého motorizovaného praporu pplk. Jakub Kábele nástupem všech jednotek v neděli podvečer ve vojenském újezdu Boletice.

„Rapid Rifles“ prověří 44. lehký motorizovaný prapor ve všech jeho činnostech (plánování, přesun praporu, provádění rychlých útoků na pozice nepřítele a mnoho jiných činností), které představují završení několikaletého výcviku štábu, manévrových a zabezpečovacích jednotek. Celá operace je koncipována tak, aby se její průběh co nejvíce přiblížil skutečným bojovým situacím. K dosažení reálnosti situace vojáci využívají taktický soubojový simulátor (TSS) od firmy SAAB. Díky tomuto simulátoru se tak vojáci ocitají uprostřed reálného boje a jsou nuceni využívat všechny své schopnosti a dovednosti.

Cvičení účastní se ho všechny jednotky praporu včetně aktivní zálohy. Na cvičení se také podílejí vojáci z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích, 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, 151. ženijního praporu v Bechyni, 41. mechanizovaného praporu v Žatci a 42. mechanizovaného praporu v Táboře.

Fotogalerie